6. Bytom Film Festiwal

6. Bytom Film Festiwal

Już niebawem Bytom zaprosi wszystkich zainteresowany na szóstą edycję FBF Bytom Film Festival. To niecodzienne wydarzenie rozpocznie się w listopadzie. Na ten moment trwa nabór filmów fabularnych, który potrwa do 8 listopada. To doskonała okazja na prezentację szerszej publiczności swojego podejścia do świata i własnej twórczości.

Historia Bytom Film Festival

Wydarzenie, o którym mowa odbywa się zawsze pod koniec listopada. Nie inaczej będzie tym razem, bowiem imprezę przewidziano na 30 listopada. To wielkie wydarzenie dla miasta, działające nieprzerywanie od 2014 roku. Pozwala na docenienie nie tylko twórców, ale również krytyków filmowych. Pomysł cieszy się ogromną popularnością zarówno przez uznanych w kraju reżyserów, jak i zupełnych amatorów, dopiero rozpoczynających swoją karierę. Dzięki temu wydarzeniu, filmy z kina Offowego mogą trafić do szerokiej publiczności. Festiwal jest więc nie tylko ciekawą akcją dla reżyserów, ale również zachęca odbiorców do poznawania nowych dzieł.

Sama rejestracja filmów odbywa się poprzez stronę internetową. Warto wiedzieć, iż prezentacje mogą mieć postać filmów fabularnych, animacji jak i twórczych eksperymentów, ważne, aby ich długość nie przekraczała 30 minut. Każda praca zostanie zakwalifikowana do jednej z trzech kategorii. Najlepsi twórcy zostaną nagrodzeni, a ich film pojawi się dla szerszej publiczności. Wydarzenie cieszy się popularnością, gdyż poza początkującymi reżyserami skupia wokół siebie także tych znanych w kraju i za granicą.