Miasto karate – Bytom w ostatni weekend

Miasto karate – Bytom w ostatni weekend

W ciągu ostatniego weekendu miało miejsce sportowe wydarzenie, które sprawiło, iż Bytom na chwilę zamienił się w miasto karate. Projekt wybrany w Budżecie Obywatelskim pozwolił na dwudniową akcję promującą sztuki walki. Pomysł spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie znaleźli się w jego centrum.

Mistrzostwa w Karate – Bytom 2020

Miniona sobota obfitowała w liczne niespodzianki. Przede wszystkim, dzięki organizatorowi – bytomskiemu klubowi karate MUKS Ippon Bytom oraz budżetowi obywatelskiemu z zeszłego roku możliwa była organizacja Mistrzostw Bytomia w Karate. Niedziela z kolei, stała się dniem, gdzie każdy zainteresowany – bez względu na wiek – mógł odbyć profesjonalny trening prowadzony przez Krzysztofa Neugebauera. To utalentowany 3 zdobywca Mistrzostw Świata w Karate a obecnie trener reprezentacji Polski.

Wydarzenie sportowe, pomimo obostrzeń zyskało dużą publikę. Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Oficjalne otwarcie nastąpiło przy udziale wiceprezydenta- Adama Frasa, który podarował Kacprowi Pogodzie wyróżnienie Prezydenta Miasta Bytomia. Dodatkowo, w czasie trwania imprezy odbyło się wręczenie nagród dla najlepszych zawodników klubu oraz finalistów Mistrzostw Polski i Dziecięcego Pucharu Polski.

Warto również wspomnieć, iż impreza Karate otworzyła Śląską Ligę Karate 2020. Trzeba przyznać, że takie wydarzenia cieszą się zainteresowaniem, zwłaszcza w dobie koronawirusa. Każda forma aktywności fizycznej jest mile widziana. A propagowanie klasycznych sztuk walki sprzyja rozwojowi dzieci i młodzieży.