Bezpieczeństwo przede wszystkim: Dzielnicowy z Komisariatu Policji V Bytomia edukuje najmłodszych

Bezpieczeństwo przede wszystkim: Dzielnicowy z Komisariatu Policji V Bytomia edukuje najmłodszych

Sierżant sztabowy Michał Borczyk, przedstawiciel Komisariatu Policji V w Bytomiu, odwiedził Przedszkole „Miriada” położone przy ulicy Strzelców Bytomskich. Jego misją było nie tylko nawiązanie kontaktu z najmłodszymi, ale także przekazanie istotnych informacji na temat bezpieczeństwa. Atmosfera spotkania była serdeczna i pełna wspólnej zabawy, co sprzyjało efektywnemu przekazowi ważnych treści.

Podczas wizyty, sierżant Borczyk skupił się na edukowaniu dzieci w zakresie unikania potencjalnych zagrożeń oraz bezpiecznego poruszania się po drogach. Zwrócił szczególną uwagę na konieczność noszenia odblasków zintegrowanych z ubraniem lub plecakiem, podkreślając ich szczególne znaczenie po zmroku lub poza obszarem zabudowanym. W ten sposób mundurowy chciał zasugerować maluchom, jak ważne są elementy odblaskowe podczas wieczornych spacerów.

Dzielnicowy nie zapomniał również omówić kwestii bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na dworze. Przede wszystkim, ostrzegł przed wchodzeniem na zamarznięte akweny. Zajęcia zostały uzupełnione o tematykę postępowania w sytuacji spotkania z agresywnym psem, nieznajomym lub zagubienia się w sklepach wielkopowierzchniowych.

Pod koniec swojej wizyty sierżant Borczyk przybliżył dzieciom specyfikę pracy policjanta na co dzień. Maluchy chłonęły wiedzę z dużym zaangażowaniem, aktywnie uczestnicząc w prelekcji. W ten sposób dzielnicowy starał się przekazać najmłodszym jak najwięcej praktycznej wiedzy na temat bezpieczeństwa.