Bezpłatne badania wątroby dla mężczyzn

Bezpłatne badania wątroby dla mężczyzn

„Wątrobus” przyjedzie do Bytomia. To pożyteczna inicjatywa, dzięki której wielu mężczyzn będzie mogło zbadać stan swojej wątroby. Nie czekaj zbadaj się!

 

W naszym mieście odbędzie się bardzo przydatna akcja zdrowotna. Otóż w dniach 18 i 19 marca, na Rynku mężczyźni powyżej 40. Roku życia będą mogli zbadać swoją wątrobę. Badania prowadzone będą w godzinach od 6:30 do 17:00. Co więcej, badania będą wykonane całkowicie za darmo. Akcja promowana jest pod hasłem „Prowadź się zdrowo”.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Bytomia. Akcja zrealizowana zostanie w busie, który będzie wyposażony w niezbędne do przeprowadzenia badań urządzenie zw. Fibroscan. Dzięki wskazanemu urządzeniu badanie jest możliwe w sposób bezlitosny, szybki i nieinwazyjny.

Darmowe badania są przeznaczone dla mężczyzn, ponieważ według danych GUS panowie żyją krócej od kobiet. Według statystyk żyją oni krócej o 8 lat. Mężczyźni narażeni są na niealkoholowe stłuszczenie wątroby. Warto również zaznaczyć, że nasze miasto jest wybranym miastem spośród 16, do których przyjedzie mobilny gabinet. Każdy pacjent otrzyma wydruk z badań oraz w przypadku takiej potrzeby rekomendację do dalszego leczenia u specjalisty.