Bieg Świętych Mikołajów odbywa się po raz jedenasty w Bytomiu

Bieg Świętych Mikołajów odbywa się po raz jedenasty w Bytomiu

W nadchodzącą sobotę, dokładnie 2 grudnia 2023 roku, miasto Bytom ponownie stanie się areną charytatywnego wydarzenia o nazwie Bieg Świętych Mikołajów. Organizatorem tej imprezy jest stowarzyszenie MYbytomianie, które już po raz jedenasty mobilizuje lokalną społeczność do aktywności fizycznej dla szczytnego celu. Tym razem, uroczystym biegiem zasili się konto Wspólnoty Burego Misia. Start do rywalizacji dziecięcej przewidziano na godzinę 10:00, podczas gdy dorośli oraz entuzjaści marszu nordic walking będą się ścigać od godziny 11:00.

Stowarzyszenie MYbytomianie, założone dekadę temu, od początku działalności skupiało się na służbie dla mieszkańców Bytomia i poprawie jakości życia w mieście. Ich plan zakładał angażowanie obywateli w różne inicjatywy mające na celu aktywizację społeczności. Pierwszym takim projektem, który odniósł spektakularny sukces była właśnie inicjatywa Biegu Świętych Mikołajów – tak dowiadujemy się z informacji zamieszczonych na stronie wydarzenia.

Edycja tego roku ma szczególne znaczenie, gdyż stanowi finał obchodów dwóch ważnych rocznic: 40-lecia działalności Wspólnoty Burego Misia oraz 10-lecia istnienia stowarzyszenia MYbytomianie. Zebrane podczas biegu fundusze zostaną w całości przekazane na rzecz fundacji, której misją jest pomoc osobom niepełnosprawnym i ich bliskim.