Bytom 2020 – XVI Międzynarodowy Konkurs Modelarski

Bytom 2020 – XVI Międzynarodowy Konkurs Modelarski

Bytom to miasto, w którym wiele się dzieje. Jednym z bardziej charakterystycznych wydarzeń jest Międzynarodowy Festiwal Modelarski. Choć wydarzenie miało się odbyć już w marcu, ze względu na sytuację w kraju zaplanowano je na październik. Pomimo, iż pandemia nie zelżała, konkurs odbył się lecz na nieco innych zasadach niż dotychczas.

Tegoroczny Konkurs Modelarski Bytom 2020

Trzeba przyznać, iż organizatorzy dołożyli wszelkich starań, aby ponownie nie przekładać tak ważnej dla niektórych imprezy. Odbyła się ona w terminie od 8 września do 14 października i zgromadziła blisko 181 zawodników z 20 krajów. Tegoroczna edycja miała formę konkursu on-line, podczas którego w bezpieczny sposób uczestnicy prezentowali swoje prace. Patronami konkursu byli: Miasto Bytom, Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Instytut Pamięci w Katowicach.

Wśród modeli, które startowały w konkursie znalazło się wiele fantastycznych propozycji. Idealnie odwzorowane czołgi, samoloty, śmigłowce czy pociągi to tylko niewielki wycinek ostrej konkurencji, która miała miejsce w tym roku. Sam konkurs Modelarski zrzesza modelarzy z wielu krajów, którzy rywalizują między sobą w kilku kategoriach. Każdy znajdzie tu miejsce dla siebie. Obecna forma wydarzenia nie zraziła zawodników. Jak podają organizatorzy tegoroczna edycja cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem. Sam konkurs odbywa się corocznie od 2003 roku i trzeba przyznać, iż jest jednym z ważniejszych na mapie kulturalnego Bytomia.