Bytom. Charytatywny bieg Świętych Mikołajów

Bytom. Charytatywny bieg Świętych Mikołajów

Bieg Świętych Mikołajów to od 2013 roku bytomska tradycja, która tego grudnia ponownie zawita na ulicach miasta. Tegoroczni biegacze będą wspierać Wspólnotę Burego Misia – troszczącą się o osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Mikołajkowym biegom nie była straszna nawet pandemia, dzięki czemu bytomianinie mają teraz okazję na udział w dziewiątej edycji programu.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie MyBytomianie, którego prezes Piotr Koj oznajmił, że Bieg Mikołajów powstał z zamysłem stworzenia w Bytomiu tradycyjnej akcji charytatywnej, która co roku niosłaby pomoc potrzebującym. Tym razem pomocną dłoń wystawiono w kierunku Wspólnoty Burego Misia, która pomaga osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Cała Wspólnota Burego Misia, podobnie jak jej oddział w Bytomiu, zajmuje się niesieniem wsparcia osobom z niepełnosprawnościami, a także organizowaniem wycieczek krajoznawczych i zajęć praktycznych. Ponadto, Wspólnota obejmuje również Osadę Burego Misia, gdzie niepełnosprawni mogą znaleźć dom, podjąć pracę (m.in. w produkcji przetworów, serów, suszonych ziół) i uzyskać niezbędną pomoc.

Biegi mikołajkowe i nordic walking

W Biegu Świętych Mikołajów mogą brać udział zarówno dorośli, jak i najmłodsi mieszkańcy Bytomia. Zapisów można dokonywać na stronie elektronicznezapisy.pl – do 1 grudnia do godz. 23:59.

Imprezę rozpocznie symboliczny bieg osób z niepełnosprawnościami, który wystartuje 4 grudnia o godzinie 9:30. O godz. 10:00 odbędą się biegi dla dzieci obejmujące trzy kategorie wiekowe. Natomiast o godz. 11:00 odbędzie się bieg główny, a także marsz nordic walking.

Zarówno osoby wyróżnione, jak i zwycięzcy biegów, którzy dodatkowo zostaną odznaczeni medalem, otrzymają atrakcyjne paczki z produktami przygotowanymi w Osadzie Burego Misia.