AktualnościMiastoRozrywka

Bytom. Charytatywny bieg Świętych Mikołajów

bieg-mikolajow

Bieg Świętych Mikołajów to od 2013 roku bytomska tradycja, która tego grudnia ponownie zawita na ulicach miasta. Tegoroczni biegacze będą wspierać Wspólnotę Burego Misia – troszczącą się o osoby niepełnosprawne i ich rodziny. Mikołajkowym biegom nie była straszna nawet pandemia, dzięki czemu bytomianinie mają teraz okazję na udział w dziewiątej edycji programu.

Organizatorem imprezy jest stowarzyszenie MyBytomianie, którego prezes Piotr Koj oznajmił, że Bieg Mikołajów powstał z zamysłem stworzenia w Bytomiu tradycyjnej akcji charytatywnej, która co roku niosłaby pomoc potrzebującym. Tym razem pomocną dłoń wystawiono w kierunku Wspólnoty Burego Misia, która pomaga osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom.

Cała Wspólnota Burego Misia, podobnie jak jej oddział w Bytomiu, zajmuje się niesieniem wsparcia osobom z niepełnosprawnościami, a także organizowaniem wycieczek krajoznawczych i zajęć praktycznych. Ponadto, Wspólnota obejmuje również Osadę Burego Misia, gdzie niepełnosprawni mogą znaleźć dom, podjąć pracę (m.in. w produkcji przetworów, serów, suszonych ziół) i uzyskać niezbędną pomoc.

Biegi mikołajkowe i nordic walking

W Biegu Świętych Mikołajów mogą brać udział zarówno dorośli, jak i najmłodsi mieszkańcy Bytomia. Zapisów można dokonywać na stronie elektronicznezapisy.pl – do 1 grudnia do godz. 23:59.

Imprezę rozpocznie symboliczny bieg osób z niepełnosprawnościami, który wystartuje 4 grudnia o godzinie 9:30. O godz. 10:00 odbędą się biegi dla dzieci obejmujące trzy kategorie wiekowe. Natomiast o godz. 11:00 odbędzie się bieg główny, a także marsz nordic walking.

Zarówno osoby wyróżnione, jak i zwycięzcy biegów, którzy dodatkowo zostaną odznaczeni medalem, otrzymają atrakcyjne paczki z produktami przygotowanymi w Osadzie Burego Misia.