Bytom gościł elitę polskich wspinaczy. Druga edycja prestiżowych zawodów w Skarpie

Bytom gościł elitę polskich wspinaczy. Druga edycja prestiżowych zawodów w Skarpie

Trudne ścianki Klubu Sportowego Skarpa w Bytomiu po raz drugi były areną rywalizacji dla czołowych wspinaczy z różnych zakątków Polski. Ta prestiżowa impreza sportowa przyciągnęła do miasta najzdolniejszych ekspertów tej ekscytującej dyscypliny.

Od 21 do 23 czerwca 2024 r., Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych Skarpa Bytom stawało się centrum uwagi polskich entuzjastów wspinaczki. Miejscem tym rozgrywały się finałowe etapy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz Mistrzostw Polski we wspinaczce. Bytom kolejny raz przyjął na swoje tereny najlepszych w kraju wspinaczy, którzy rywalizowali w boulderingu, wspinaczce na trudność i na szybkość. Do startu stanęło ponad dwustu ambitnych uczestników.

Wydarzenie to było nie tylko wyzwaniem dla zawodników, ale również atrakcyjnym widowiskiem dla publiczności. Każda z konkurencji – bouldering, prowadzenie i wspinaczka na czas – testowała inne zdolności uczestników, od siły po precyzję i szybkość.

Bouldering polega na pokonywaniu krótkich, ale skomplikowanych tras na nieprzekraczającej wysokości 5 m ściance. Wspinaczka prowadząca wymaga wdrapywania się na długie i trudne drogi przy użyciu lin asekuracyjnych, natomiast wspinaczka na czas to konkurencja dynamiczna, gdzie każdy ułamek sekundy ma znaczenie.