Bytom i jego zróżnicowana architektura

Bytom i jego zróżnicowana architektura

Zainteresowani tematyką architektoniczną doskonale wiedzą, iż Bytom jest miastem, w którym można spotkać zabytki niemalże każdego stylu x przełomu XIX i XX wieku. Wspaniałe kościoły i katedry, pałace a nawet zwykłe kamienice roztaczają czar i pozwalają lepiej przyjrzeć się historii miasta. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji tu zajrzeć, serdecznie polecamy. Ta miejscowość przypadnie Wam do gustu. Na pewno.

Mały Wiedeń – Bytom w rozkwicie

Przełom XIX i XX wieku to olbrzymi rozkwit miasta. Nie bez powodu miejscowość często nazywana była Małym Wiedniem. Charakterystyczny styl dostrzec można w urokliwych kamienicach i gmachach budynków użyteczności publicznej. Miasto posiada również swoją reprezentację średniowieczną, jak i industrialne post-robotnicze zabudowania. To wszystko sprawia, iż spacerując po Bytomiu ciężko nie zauważyć jego różnorodności. Wystarczy wybrać jedną ze specjalnie przygotowanych tras turystycznych by dowiedzieć się o historii miejsca, w którym się znajdujemy.

Malowniczy eklektyzm – Bytom stolicą różnorodności

Miasto ulokowane na prawie magdeburskim do dziś zachowało swój średniowieczny układ. W jego centrum znajduje się Stary Rynek, z którego niewielkie uliczki krzyżują się z równoległymi do dawnych murów ulicami obwodowymi. To wszystko tworzy unikalny charakter, tym bardziej, iż architektura miasta często łączy w sobie wiele stylów, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Corocznie pojawia się tu wielu studentów, którzy na własne oczy chcą poznać niebywałą i niespotykaną w skali kraju różnorodność architektoniczną.