Bytom: nocne zamknięcie wiaduktu kolejowego powoduje utrudnienia w ruchu

Bytom: nocne zamknięcie wiaduktu kolejowego powoduje utrudnienia w ruchu

W Bytomiu od niedzieli 19 maja do poniedziałku 20 maja, w godzinach nocnych, kierowcy samochodów osobowych oraz autobusy miejskie i tramwaje muszą liczyć się z utrudnieniami. Nie mogą oni przejechać pod wiaduktem kolejowym znajdującym się w okolicach placu Wolskiego. Aby umożliwić komunikację, wprowadzono objazdy oraz dodatkowe linie autobusowe, które zastąpiły tradycyjne trasy tramwajowe.

Istotnym powodem tych perturbacji jest remont wiaduktu kolejowego realizowany przez firmę PORR SA, odpowiedzialną za przebudowę linii kolejowej nr 131. Prace mają miejsce od piątku 17 maja i będą kontynuowane do późnych godzin nocnych z niedzieli 19 maja na poniedziałek 20 maja. W tym czasie nie jest możliwe ani przejście, ani przejazd pod konstrukcją wiaduktu.

Konieczność demontażu dwóch ostatnich przęseł wiaduktu, które znajdują się bezpośrednio ponad jezdnią i na których położone są tory linii kolejowej nr 131 oraz linii kolei wąskotorowej, wymagała zastosowania specjalistycznego sprzętu. Ze względów bezpieczeństwa, prace te wymagały zamknięcia drogi pod wiaduktem. W rezultacie konieczna była zmiana organizacji ruchu drogowego oraz kursowania komunikacji miejskiej.