Bytom oferuje wsparcie psychologiczne w pandemii

Bytom oferuje wsparcie psychologiczne w pandemii

Dobra inicjatywna pojawiła się w mieście. Bytom posiada bowiem Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który zwłaszcza w czasach izolacji może pomóc wsparciem psychologicznym. Pracownicy świadczą swoje usługi zarówno stacjonarnie, jak i poprzez kontakt telefoniczny. Warto znać numer, by w razie potrzeby uzyskać niezbędną pomoc.

Praca ośrodka bazuje głównie na pomocy osobom, które na co dzień mają problem z przemocą domową. Zwykle, takie sytuacje odbywają się w domowym zaciszu, jednak w sytuacji izolacji, trudno sobie z nimi poradzić. Dlatego Ośrodek Interwencji Kryzysowej wychodzi z propozycją do wszystkich mieszkańców. Pracownicy nie tylko dają wsparcie ofiarom, pomagają także osobom stosującym przemoc.

Bytom uruchamia kolejny program

Już 17 października ruszył kolejny, niezwykle potrzebny program korekcyjno- edukacyjny dla wszystkich, którzy nie radzą sobie z emocjami i nie potrafią zapanować nad agresją. Każdy zakwalifikowany uczestnik uczy się wzbraniać przed destrukcyjnymi zachowaniami, a także komunikować z innymi bez używania przemocy (zarówno fizycznej, jak i słownej). Taką formę Projektu wymaga Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jak podaje miasto Bytom, rocznie do takiego programu może zostać zakwalifikowany 52 osoby. Warsztaty odbywające się w cyklu po południowo – weekendowym dają sposobność udziału osobom, które na co dzień pracują.

Warto wiedzieć, iż specjalnie uruchomiony telefon działa każdego dnia tygodnia. Od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-19:30 można swobodnie dzwonić, aby uzyskać niezbędną pomoc. Ponadto przy ośrodku działa bezpłatny hostel, gdzie w sytuacji kryzysowej można znaleźć bezpieczne schronienie.