Bytom organizuje eko-konkurs dla dzieci

Bytom organizuje eko-konkurs dla dzieci

Fantastyczny konkurs, który odbędzie się na początku listopada skierowany jest do dzieci szkół podstawowych i tych w przedszkolach. Miasto Bytom stawia na poszerzenie wiadomości z zakresu ochrony środowiska, dlatego zdecydowało się na nietypową tematykę. Każdy zainteresowany uczeń ma przygotować ozdobę choinkową w stylu „eko”. Choć projekt nie ruszył, cieszy się już dużym zainteresowaniem najmłodszych.

Zasady konkursu – Ekologiczny Bytom zaprasza

Zasady i regulamin konkursu są niezwykle proste. Każdy uczestnik ma za zadanie zaprojektować i wykonać dowolną ozdobę choinkową. Wybór materiałów również należy do ochotnika, pod warunkiem, że będą to rzeczy należące do materiałów wtórnych. Ekologiczne ozdoby, wykonane z butelek, plastikowych pojemniczków, makulatury czy innych rzeczy muszą mieć wymiary w granicach 30 cm x30 cm x30 cm. I to właściwie jedyne ograniczenie. Dobrze również, aby pomysł był ustawiony na stabilnej podstawie bądź posiadał zawieszkę, umożliwiającą zawieszenie go na choince.

Sam projekt dedykowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas od 1 do 4 szkół podstawowych. Jego podstawową ideą jest zwrócenie uwagi najmłodszych na problem zanieczyszczenia środowiska, a także pobudzenie kreatywności i wyobraźni. Konkurs na najładniejszą ozdobę choinkową potrwa od 1 do 30 listopada. W tym terminie dzieci mogą nadsyłać swoje prace. Jury oceni je w dwóch kategoriach – maluchów przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych. Zachęcamy wszystkich do aktywnego uczestnictwa. Dla najlepszych czekają dyplomy oraz nagrody rzeczowe.