Bytom: Projekt „bivocus mutantur” już otwarty!

Bytom: Projekt „bivocus mutantur” już otwarty!

Muzeum Górnośląskie w mieście Bytom zaprasza wszystkich zainteresowanych do zobaczenia projektu „bivocus mutantur”, dostępnego od 22 października do 22 listopada br. Wystawa Więcej Światła to współczesne instalacje, które biorą udział w XXIX Festiwalu Ars Cameralis.

Czy może zainteresować Bytom swoich mieszkańców?

Projekt wpisany w jedną z kubatur muzeum Górnośląskiego z pewnością skłoni do myślenia. Należy bowiem do dwóch równoległych, mocno abstrakcyjnych płaszczyzn, przepełnionych kolorami. Jest miejscem wyjątkowym, pobudzającym wyobraźnię i kreatywność. Sala pozbawiona innych przedmiotów zawiera specjalny podest z bliżej nieokreślonymi kształtami, podświetlanymi w różnoraki sposób. Pomysł jest z pewnością zabawą światłem i nieoczywistą formą.

Sam festiwal ma blisko 20-letnią tradycję i obecnie uchodzi za jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych w Polsce. Łączy w sobie różnorodność przekazu i zjawisk szeroko rozumianej kultury. Co roku, w listopadzie na obszarze wielu śląskich miast widownia może spotkać się z muzyką, sztuką, teatrem czy literaturą, przybierającymi niezwykle oryginalne koncepcje. To różnorodność łącząca ludzi różnych pokoleń i mentalności. W trakcie trwania festiwalu na Śląsku pojawiają się liczni zagraniczni goście, stanowiący prawdziwą gratkę dla miłośników współczesnej kultury.

Przypominamy, iż wspomniana instalacja świetlna dostępna jest w godzinach otwarcia Muzeum.