Bytom: Prowadziła samochód kompletnie pijana. Już wpadła w ręce policji

Bytom: Prowadziła samochód kompletnie pijana. Już wpadła w ręce policji

W miniony piątek bytomscy policjanci zatrzymali 38-letnią kobietę, która prowadziła samochód, mając w organizmie aż 5 promili alkoholu! W pewnym momencie spowodowała kolizję, uderzając w przydrożną latarnię. Kobieta została aresztowana i doprowadzona do prokuratury. Grozi jej teraz do 2 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia w godzinach wieczornych na ul. Wrocławskiej w Bytomiu, gdzie pijana kobieta wjechała w latarnię drogową. Dyżurny policyjny przyjął zgłoszenie około godziny 19:00, wysyłając na miejsce patrol drogowy.

Pijana bytomianka miała we krwi 5 promili alkoholu

Po przybyciu mundurowi spostrzegli, że w jedną z latarni na ul. Wrocławskiej wjechał samochód osobowy marki Opel Astra. W środku siedziała 38-letnia mieszkanka Bytomia, która była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało, że nietrzeźwa kobieta siedząca za kółkiem ma w organizmie aż 5 promili alkoholu. Okazało się również, że nie jest to pierwsza stłuczka na jej trasie.

Wcześniej kobieta uderzyła w samochód osobowy marki Fiat Brava, który zaparkowany był na ul. Pułaskiego. Samochód doznał uszkodzeń, a sprawczyni odjechała z miejsca zdarzenia. Mało tego, podejrzana prowadziła też samochód, nie mając ważnych uprawnień.

Policjanci przewieźli kobietę do aresztu, gdzie po wytrzeźwieniu usłyszała zarzuty dotyczące spowodowania kolizji, a także prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu i bez ważnych uprawnień. Podejrzanej grozi teraz do 2 lat pobytu za kratkami.