Bytom ratuje pszczoły. Wybudowano nowe ule.

Pracownicy schroniska dla zwierząt w Bytomiu nie próżnują, czego dowodem może być fakt, że w ostatnim czasie zdecydowali się na niesienie pomocy również pracowitym pszczółkom. Na terenie schroniska powstała pasieka z ulami, dzięki której tysiące małych brzęczących zapylaczy znalazło nowe lokum.
Mieszczące się przy ulicy Łaszczyk bytomskie schronisko dla bezpańskich zwierząt okazało się idealnym rozwiązaniem dla pszczół, które bardzo szybko zaczęły zasiedlać nowe mieszkanka. Miejsce jest bardzo przyjazne i bezpieczne dla pszczół, ponieważ w okolicy nie występują żadne opryski ani inne szkodliwe działania ze strony człowieka. A jak wiadomo, tego typu utrudnienia znacznie wpływają na populację tych małych pracowników. Co więcej, okolica bogata jest w roślinność, dzięki czemu pszczoły nie będą narzekać na brak pokarmu.
Miechowickie ule powstały dzięki pszczelarce Urszuli Mazurowskiej, która jest także założycielką pasieki w Szombierkach. Oświadczyła, że nowa pasieka składa się z 13 uli – 10 z nich ufundowało miasto Bytom, a pozostałe trzy wykonali członkowie Fundacji Odzyskaj Środowisko, którzy do budowy wykorzystali materiały z recyklingu. Każdy ul wyposażony jest w dennicę, dwa korpusy z ramkami z węzą i daszek.
Faktem jest, iż pomimo tego, że życie pszczoły robotnicy trwa około 45 dni, ta mała pszczółka potrafi uczynić naprawdę wiele dobrego dla tej planety. Główną misją każdej pszczoły jest zapylanie roślin, a ludzie mogą czerpać też niesamowite korzyści z ich produktów, jakim jest choćby bardzo zdrowy miód naturalny. Naukowcy szacują, że aż 80% pokarmu, jaki znajduje się na naszej pięknej Ziemi, powstaje właśnie dzięki pszczołom miodnym i pozostałym owadom reprezentującym tę samą rodzinę.
Anna Kornas ze Schroniska dla bezpańskich zwierząt w Bytomiu oświadcza, że pracownicy i wolontariusze obiektu są bardzo podekscytowani nową pasieką. Są też dumni z tego, że po raz kolejny mogą przyczynić się do ochrony środowiska i ratowania zwierząt. Co więcej, schronisko ma też w planach stworzenie egzotarium i gadziarni.