Bytom – rzeczy, o których możesz nie wiedzieć

Bytom – rzeczy, o których możesz nie wiedzieć

Jak każde miasto, również Bytom ma w sobie wiele uroku. Poza klasycznymi zabytkami, warto zwrócić uwagę na liczne galerie czy muzea, cieszące się uznaniem w całym kraju. Ponadto to właśnie tu odbywa się jedna z największych w Polsce giełd kolekcjonerskich. Czym może zaskoczyć miasto? Uchylimy rąbka tajemnicy.

Galeria Motoryzacji i Techniki – Bytom 2020

Wyjątkowe miejsce, gdzie współczesność łączy się z przeszłością w nietypowej, zmechanizowanej formie. Galeria Motoryzacji i Techniki powstała tu w 2009 roku i do dziś cieszy się dużą sympatią nie tylko mieszkańców. Wszyscy zainteresowani mogą znaleźć tu wiele różnorodnych pojazdów, rozpoczynając od brytyjskich marek, kończąc po współczesnych autach. Galeria ma charakter edukacyjno – warsztatowy. Przyjmuje zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. Jest ciekawym miejscem, które zdecydowanie warto zobaczyć.

Domek Matki Ewy – wyjątkowe miejsce wyjątkowej osoby.

Ewa von Tiele-Winckler, potocznie nazywana jest Matką Ewą. To postać mocno związana z Miechowicami, w których się urodziła i żyła przez całe życie. Była pomysłodawczynią zakładów opiekuńczych, które przybrały nazwę „Ostoi Pokoju”. Niewielki, drewniany domek znajduje się na tzw. Szlaku Matki Ewy. W jego skromnych pomieszczeniach mieści się małe muzeum. Jest ono dostępne dla odwiedzających po uprzednim kontakcie telefonicznym.

Bytom i najsłynniejszy Jarmark Staroci

To, o czym wspomnieliśmy we wstępie zasługuje na szczególną uwagę. Wydarzenie, które odbywa się cyklicznie w pierwszy piątek i sobotę miesiąca nazywa się Jarmarkiem Staroci. W praktyce jest to giełda kolekcjonerska, znana i doceniana w całym kraju, jak i poza jego granicami. Jarmark ma blisko trzydziestoletnią tradycję. Pojawiają się tu antyki ze wszystkich stron świata. Każdy, kto choć trochę interesuje się takimi przedmiotami, powinien pojawić się i tu. Koniecznie.