Bytom w walce z koronawirusem w szkołach

Bytom w walce z koronawirusem w szkołach

Koronawirus przybiera na sile. Bytom, podobnie jak inne miejscowości walczy z epidemią, wprowadzając zalecane obostrzenia. Mimo wszystko nowych przypadków zarażenia wciąż przybywa. Dlatego władze miasta apelują o możliwie największą ostrożność oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Niełatwo jednak o nie zadbać w szkołach i placówkach oświatowych. Jak wygląda stan bytomskich szkół?

Najnowsze dane na temat stanu zarażonych w szkołach – Bytom

Stan na 20 października mówi, iż w całym kraju blisko 660 placówek pracuje w trybie hybrydowym, a 221 szkół już przeszło na tryb zdalny. Eksperci mówią, że najgorsze wciąż za nami, dlatego nie ma się co dziwić, iż bytomscy rodzice czują się tą sytuacją mocno zaniepokojeni.

Przypadki koronawirusa pojawiły się również w mieście Bytom. Wiele z placówek, według informacji od sanepidu już przeszło w tryb zdalny. Najnowsza decyzja pokazała, iż dwie placówki Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 oraz Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Karbiu, do końca miesiąca będą prowadzić tryb zdalny. Na ten moment sanepid wciąż przeprowadza wywiad, aby zorientować się ile osób miało styczność z zarażonymi oraz czy wprowadzić kwarantannę czy też nie.

Bytom – liczba uczniów z koronawirusem

Miejscowa stacja sanitarno-epidemiologiczna na bieżąco informuje o aktualnym stanie osób zarażonych oraz tych, które zostały zmuszone do kwarantanny. Na chwilę obecną aż 19 uczniów szkół w Bytomiu jest chorych i 44 nauczycieli posiada pozytywny wynik testu na koronawirusa. Przymusowa izolacja dotyczy aktualnie 518 uczniów szkół podstawowych i średnich. Na kwarantannę udało się ponadto 85 nauczycieli i 14 pracowników administracji szkolnej.