Bytom: Wandale podpalili zjeżdżalnię na placu zabaw

Bytom: Wandale podpalili zjeżdżalnię na placu zabaw

Na początku miesiąca bytomscy wandale przeprowadzili kolejny atak na miejską infrastrukturę, w wyniku którego zdewastowali plac zabaw przy ulicy Królowej Jadwigi, podpalając dziecięcą zjeżdżalnię. Nie są to pierwsze zniszczenia, jakich dokonano na bytomskim placu. Rok wcześniej zniszczono tam sprzęt o wartości prawie 400 tys. zł.

Wandale odwiedzili plac zabaw na początku kwietnia, po raz kolejny dokonując zniszczeń na terenie obiektu. Tym razem na ich celowniku znalazła się zjeżdżalnia dla dzieci, którą postanowili podpalić. Sprawa została zgłoszona na policję, która już zaczęła prowadzić śledztwo w sprawie zidentyfikowania winowajców. Straty obiektu szacowane są na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Do pierwszych zniszczeń doszło w czerwcu 2020 roku

Plac Zabaw przy ul. Królowej Jadwigi w Bytomiu powstał w 2019 roku, w ramach modernizacji bytomskiego Rozbarku. Prace remontowe obejmowały położenie nowego chodnika i kładki, a także budowę placu zabaw. Na placu rozstawiono urządzenia wielofunkcyjne, dekorując cały teren postaciami ze słynnej gry wideo – Angdy Birds.

Rok później, w czerwcu, na placu pojawili się wandale, którzy zdewastowali bujak i urządzenie wielofunkcyjne, których zakup wraz z montażem kosztował około 400 tys. zł. Z powodu obszernych zniszczeń obiekt został zamknięty, a policja wszczęła dochodzenie w celu namierzenia sprawców.

A jeżeli chcesz przeczytać o wandalach w Pszczynie, artykuły na ten temat znajdziesz na https://pszczynainfo.pl.