Bytom: Warsztat samochodowy doszczętnie zniszczony przez pożar

Bytom: Warsztat samochodowy doszczętnie zniszczony przez pożar

Bladym świtem w niedzielę doszło do wybuchu pożaru w jednym z serwisów opon / warsztatów samochodowych w Bytomiu. Ogień rozprzestrzenił się bardzo szybko, zajmując całe pomieszczenie i wyposażenie warsztatu. Do walki z pożarem wysłano osiem zastępów strażaków, którzy po sprawnej akcji gaśniczej stłumili ogień i odpowiednio zabezpieczyli cały teren.

Pożar wybuchł 6 lutego około godziny 4:00 w serwisie opon przy ul. św. Elżbiety w Bytomiu. Po odebraniu zgłoszenia o pożarze przez dyżurnego, na miejsce wysłano osiem zastępów strażaków, a także funkcjonariuszy policji i służby medyczne pogotowia ratunkowego. Pożar niemal doszczętnie spalił cały budynek, pozostawiając po sobie bardzo kosztowne straty.

Spalony budynek i wyposażenie serwisu

Jak informują funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, po przybyciu na miejsce strażacy musieli siłowo wyłamać bramę i zabezpieczyć cały teren. Akcja gaśnicza nie trwała zbyt długo, a strażacy sprawnie uwinęli się z tłumieniem pożaru. Natomiast po zakończonych działaniach budynek został oddymiony i przewietrzony.

Po zakończonej akcji strażacy musieli wynieść z budynku nadpalone opony oraz inne elementy wyposażenia warsztatu. Przeprowadzono też pomiary na obecność szkodliwych substancji, jednak takowych nie stwierdzono. Na zakończenie cały teren, na którym wcześniej szalały płomienie, został dokładnie sprawdzony kamerą termowizyjną, która nie wykazała żadnego zagrożenia pożarem.

Jak na tę chwilę policjanci, przy współpracy ze strażą pożarną, wyjaśniają okoliczności wybuchu pożaru.

Po więcej informacji z Bytomia i regionu zapraszamy na https://bytominfo.pl.