Bytom – ważne wyróżnienie dla dyrektorki.

Bytom – ważne wyróżnienie dla dyrektorki.

Kilka dni temu nastąpiło oficjalne zakończenie konkursu czasopism „Dyrektor szkoły” oraz „Wczesna Edukacja”, który miał wyłonić pedagogów i nauczycieli z prawdziwego zdarzenia. W tym roku konkurs miał miejsce już po raz piąty, a w jego szeregach stanął również Bytom.

Cel konkursu na Nauczyciela Roku

Już piąta edycja pokazała, iż w Polsce jest bardzo wielu nauczycieli z powołania. Nie inaczej było w tym roku. Sam cel konkursu to przede wszystkim nagrodzenie i wyróżnienie tych, którzy swoją działalnością wnoszą pewne wartości i realną pomoc dzieciom. To osoby stosujące nowatorskie pionierskie metody, stając się nie tylko nauczycielami, ale i pewnego rodzaju menagerami. To niezwykle istotne we współczesnym świecie, gdyż młodzież potrzebuje właśnie takich wzorców. Bytom, był jednym z miast, które zostało wyróżnione w konkursie. Wszystko za sprawą pani Dr Iwony Wandy Grygiel, kierującej od 2004 roku Szkołą Podstawową Specjalną nr 2.

Bytom w czołówce nagrodzonych

Należy przyznać, iż konkurs nie należał do najłatwiejszych. W gronie laureatów znalazło się 11 nauczycieli z całej Polski. Konkurencja była niemała, a każdy z nominowanych do nagrody posiadał liczne osiągnięcia na płaszczyźnie zawodowej. Sama Dr Grygiel jest doktorem nauk humanistycznych, rzeczoznawcą do spraw podręczników, dyplomowanym nauczycielem oraz ekspertką do spraw awansu zawodowego. Ponadto często pełni rolę egzaminatora wszelkiego rodzaju egzaminów wewnętrznych. Należy również do Stowarzyszenia Nauczycieli Polonistów i Komisji Historycznoliterackiej Polskiej Akademii Nauk. Bytom więc może pochwalić się nauczycielem z prawdziwego zdarzenia, który dba o swój rozwój, przekazując najlepsze wzorce swoim uczniom.