Bytom – wykup mieszkań po Arradzie

Bytom – wykup mieszkań po Arradzie

Jakiś czas temu Rada Miasta Bytom sfinalizowała i przejęła lokale, które jeszcze do niedawna należały do upadłej spółki Arrada. Teraz, zgodnie z wprowadzeniem uchwały miasta możliwy będzie ich wykup ze specjalną bonifikatą. Takie rozwiązanie ma nie tylko pomóc mieście „pozbyć się” mieszkań, ale również udostępnić je osobom zainteresowanym.

Bytom właścicielem nieruchomości po upadłej spółce

Już w lutym bieżącego roku gmina, o której mowa podpisała oświadczenie, na mocy którego stała się właścicielem dwóch budynków, czyli 101 mieszkań, które niegdyś należały do firmy Arrada. Co więcej miasto musiało zapłacić syndykowi niebagatelną kwotę 5 milionów złotych. Co więcej, obecnie Wydział Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta skieruje propozycje wykupu lokali do wszystkich obecnych lokatorów, którzy mają podpisaną umowę najmu na czas nieokreślony. Warto nadmienić, iż miasto stara się zaproponować niewiele wyższą cenę niż tą, za jaką samo nabyło pomieszczenia. Oznacza to, iż na ten moment 35 lokatorów dostanie korzystną ofertę z bonifikatą.

Co z lokalami, które się nie sprzedadzą?

Zgodnie z uchwałą, która zaczęła obowiązywać w poniedziałek 26 października każdy lokal, który nie zostanie sprzedany obecnym najemcom trafi ponownie do sprzedaży, na nieco innych zasadach. Oznacza to, iż być już niebawem pojawi się oferta zakupu lokali, mieszczących się przy ulicy Strzelców Bytomskich, Siemianowickiej, Gwareckiej i Cybisa. Jak dodaje naczelnik wydziału Obrotu Nieruchomościami Miasta Bytom, pierwsze oferty do najemców trafią najprawdopodobniej w połowie grudnia. To jednak tylko wycinek liczby mieszkań, które nabyło miasto. Cały czas trwają prace mające na celu uregulowanie w sposób prawny umów pozwalających na kolejną sprzedaż.