Bytom: Zakończona przebudowa torowiska na ulicy Piekarskiej

Bytom: Zakończona przebudowa torowiska na ulicy Piekarskiej

Z krótkim opóźnieniem, po upływie 15 miesięcy, mieszkańcy Bytomia witają powrót tramwaju na odremontowane torowisko na ul. Piekarskiej. Właśnie zanotowano pierwszy przejazd techniczny i mimo, że na razie nie jest to jeszcze regularne kursowanie, mieszkańcy są pełni optymizmu. Prowadzone testy torowiska zakończyły się pomyślnie, co zwiastuje rychłe powtórne wprowadzenie do eksploatacji popularnej linii „38”. Zgodnie z planem, regularne kursy mają ruszyć już 28 października.

Niezmiennie, tramwaj będzie kursować nową trasą, która rozpoczyna się od placu Sikorskiego i prowadzi wzdłuż ul. Piekarskiej aż do przystanku Bytom Powstańców Śląskich. Natomiast podczas swojej trasy powrotnej, linia „38” będzie korzystać także z przystanków Bytom Sąd oraz Bytom Moniuszki.

„Z przyjemnością informuję, że zakończyliśmy przebudowę torowiska tramwajowego w ulicy Piekarskiej. Przed udostępnieniem go do regularnego użytkowania, musieliśmy przeprowadzić serie testów technicznych – które przebiegły pomyślnie. W związku z tym, planujemy ponowne uruchomienie linii nr „38”, która będzie kursować po ul. Piekarskiej przed dniem Wszystkich Świętych”, zapewnia Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Prezydent miasta podkreśla też, że „remont torowiska tramwajowego w ul. Piekarskiej to kolejny etap znaczącej inwestycji miejskiej. Nie tylko zwiększy komfort jazdy i zabezpiecza bezpieczeństwo pasażerów korzystających z komunikacji miejskiej, ale także wpływa na poprawę jakości poruszania się samochodów”, akcentuje Mariusz Wołosz.