Bytomscy policjanci zabezpieczyli 14 tysięcy papierosów bez akcyzy. Podejrzany aresztowany

Bytomscy policjanci zabezpieczyli 14 tysięcy papierosów bez akcyzy. Podejrzany aresztowany

Funkcjonariusze z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który podejrzany jest o sprzedawanie papierosów bez akcyzy. Podczas nalotu na jego kryjówkę policjanci zabezpieczyli ponad 14 tysięcy sztuk papierosów, które stanowiły główny dochód podejrzanego. Mężczyzna został już doprowadzony przed oblicze prokuratury.

Podejrzany to 37-letni mieszkaniec Bytomia, który postanowił skrzętnie ukryć miejsce, gdzie przechowywał swój nielegalny towar. Pomieszczenie, w którym trzymał papierosy, znajdowało się w warsztacie – z wejściem ukrytym za dużą szafą.

Ukrywał papierosy za ruchomą szafą

Przeszukując posesję 37-latka, policjanci zajrzeli w każdy, nawet najmniejszy kąt, dzięki czemu ich uwadze nie umknęła również odsuwana szafa. Kiedy usunęli szafę z przejścia, okazało się, że znajduje się za nią niewielkie pomieszczenie, gdzie podejrzany przechowywał ponad 14,5 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów.

Policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili do prokuratury, która przedstawiła mu zarzuty związane z nielegalną sprzedażą wyrobów tytoniowych bez akcyzy. 37-latek musi przygotować się teraz do spłacenia bardzo wysokiej grzywny. Ponadto, jeśli sąd zdecyduje się na wydanie wyroku pozbawienia wolności, bytomianin może trafić za kratki nawet na 3 lata.

Może Cię też zaciekawić artykuł o nielegalnych papierosach schowanych w zbożu, które znaleziono w jednej z mazowieckich miejscowości..