Bytomskie Centrum Kultury: Nadchodzi 5. Finał Śląskiego Festiwalu Operetki

Bytomskie Centrum Kultury: Nadchodzi 5. Finał Śląskiego Festiwalu Operetki

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na 5. Finał Śląskiego Festiwalu Operetki, którego organizatorami są Orkiestra im. Arcyksiężnej Marii Krystyny Habsburg i Fundacja Operetka Śląska. Koncert odbędzie się z okazji urodzin Wiesława Ochmana, który kończy w tym roku 85 lat. Na deskach bytomskiej sceny pojawi się również sam maestro, wraz ze swoim wnukiem – Krystianem Ochmanem.

Koncert z okazji 85. urodzin Wiesława Ochmana rozpocznie się 27 marca o godzinie 18:00 w Bytomskim Centrum Kultury. Wcześniej odbył się występ inauguracyjny, który miał miejsce w styczniu w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku (woj. śląskie).

Najsłynniejsze utwory i kolacja z samym mistrzem

W trakcie występu miłośnicy muzyki będą mogli usłyszeć jedne z najsłynniejszych tercetów, duetów i arii, a także fragmenty utworów z popularnych na całym świecie musicali i operetek. Jest to prawdziwa gratka dla melomanów, którzy uwielbiają twórczość jednego z najcenniejszych wychowanków Bytomia.

Wiesław Ochman rozpoczynał swoją karierę artystyczną jako reżyser i śpiewak, a swój debiut miał na scenie Opery Bytomskiej.

Co więcej, na koncercie nie zabraknie też wnuka słynnego maestro – Krystiana Ochmana, który zwyciężył w tegorocznych eliminacjach do Konkursu Piosenki Eurowizji.

Bilety na wydarzenie można nabyć na oficjalnej stronie Bytomskiego Centrum Kultury. Najtańsze wejściówki można zakupić już za kwotę 110 złotych. A jeżeli ktoś chce posłuchać koncertu, siedząc w pierwszym rzędzie, a do tego zjeść kolację z samym mistrzem, będzie musiał skorzystać z opcji VIP, za którą należy zapłacić 500 złotych. Natomiast kolacja z Wiesławem Ochmanem odbędzie się 29 marca br.

Jeżeli chcesz zobaczyć, jak wyglądały zeszłoroczne występy operetkowe w Środzie Wielkopolskiej, odwiedź https://srodainfo.pl.