Centrum Przeciwdziała Uzależnieniem Bytom

Centrum Przeciwdziała Uzależnieniem Bytom

Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom Bytom jest placówką, powołaną do życia ponad 20 lat temu. Walka ze wszelkiego rodzaju używkami, jest bowiem dla wielu ludzi niezwykle trudna, co w dobie pandemii uwidacznia się jeszcze bardziej. Dlatego przypominamy o lokalizacji, mającej miejsce przy ul. Tarnogórskiej, która corocznie pomaga blisko tysiącom rodzin.

Dyrektor ośrodka podkreśla, iż domowa izolacja sprzyja pogłębianiu nałogów i uzależnień. Zwłaszcza, że obecnie został w sposób mocny ograniczony dostęp do wszelkiego rodzaju specjalistów, jak i terapii. Dlatego w tym trudnym czasie szczególnie istotna jest praca placówek, pozwalających na zapewnienie poczucia komfortu i bezpieczeństwa osobom uzależnionym.

Uzależnienie może dotknąć każdego

Jak twierdzą psychologowie i terapeuci z Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom problem uzależnienia nie dotyka wyłącznie patologii. Często wiąże się z niemocą zwykłego człowieka, który w ten sposób odgania problemy i trudności. To, co najistotniejsze to fakt, iż osoby zgłaszające się do ośrodka mają świadomość problemu. Tego, że życie wymyka im się z kontroli. A to podstawa do terapii i walki o własne ja.

Bytom wspomaga rodziców młodzieży

W ramach zajęć prowadzonych w ośrodku, zwłaszcza w dobie pandemii częstym problemem jest również młodzież, która zamknięta w domowym nauczaniu coraz częściej spędza dnie przy komputerze czy smartfonach. Telefon ośrodka jest więc dostępny także dla wszystkich rodziców zaniepokojonych swoimi pociechami. Każdy zainteresowany może się zgłosić po teleporadę bądź umówić się na wizytę bezpośrednią. Ośrodek działa bowiem na tradycyjnych zasadach z tą różnicą, iż każde spotkanie musi być umówione telefonicznie.