Centrum przesiadkowe w Zabrzu – Rokitnicy: Prace drogowe i zamknięcie ulic

Centrum przesiadkowe w Zabrzu – Rokitnicy: Prace drogowe i zamknięcie ulic

W związku z realizacją projektu budowy centrum przesiadkowego w Zabrzu – Rokitnicy, nieuniknione stają się prace drogowe na ważnych arteriach miasta, jakimi są ul. Krakowska i Ofiar Katynia. Te ostatnie przyczynią się do czasowego zamknięcia wspomnianych ulic, co zacznie obowiązywać od piątku 3 listopada od godziny 9:00 rano. Zamknięcie potrwa do niedzieli 5 listopada, aż do godziny 4:00 rano. Ograniczenia ruchu wprowadzone zostaną na odcinku ul. Krakowskiej (DK 94) w rejonie jej skrzyżowania z ul. Ofiar Katynia. W trosce o wygodę kierowców organizatorzy przygotowali odpowiednie objazdy.

Kierujący pojazdami, którzy będą poruszać się bytomskim fragmentem DK94 od strony Miechowic i chcieliby dotrzeć do ul. Ofiar Katynia i Krakowskiej w Zabrzu, zostaną przekierowani na objazd prowadzący ulicami: Szyb Zachodni znajdującym się w Bytomiu oraz Goduli i Ofiar Katynia położonymi już w samym Zabrzu.

Wydzielony odcinek ulicy Frenzla, rozpoczynający się od skrzyżowania z ul. Szyb Zachodni i wiodący w stronę Zabrza – Rokitnicy, zostanie udostępniony do ruchu wyłącznie dla kierowców jadących do nieruchomości przy ul. Krakowska 2-24 w Zabrzu oraz dla pojazdów związanych z prowadzonymi pracami budowlanymi. Na czas obowiązywania objazdu zostanie tymczasowo zniesione ograniczenie tonażowe na ulicy Szyb Zachodni w Bytomiu.

Apelujemy o ostrożność na drogach i przestrzeganie wprowadzonych zmian w organizacji ruchu.