Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Rozbarku

Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Rozbarku

Bytom, podobnie jak pozostałe miasta Śląska, stale się rozwija. Na terenie miasta prowadzone są nowe inwestycje i plany, których celem jest unowocześnienie Bytomia. Miasto ma stać się atrakcyjniejsze dla mieszkańców również za sprawą najnowszej inwestycji, jaką jest zagospodarowanie terenów Rozbarku.

Nowoczesne centrum sportowe w dawnej kopalni węgla w Bytomiu

Kopalnia Rozbark powstała w 1870 roku i służyła miastu aż do roku 2004, kiedy podjęto decyzję o jej zamknięciu. Budynki po kopalni to dowód długiej historii tego miejsca, dlatego zostały wpisane na listę zabytków Śląska. Jak wiadomo, zabytkowe obiekty wiążą się z określonymi wymaganiami dotyczącymi renowacji. Z tego powodu wiele zabytkowych obiektów niszczeje z braku inwestorów. Na szczęście w przypadku dawnej kopalni Rozbark jest inaczej! Prace renowacyjne trwają już od roku i wiele wskazuje na to, że nowoczesne Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych to jedna z wielu inwestycji prowadzonych w okolicy.

Dawna kopalnia w Bytomiu miejscem dla aktywności sportowych

Inwestorzy przekonują, że Rozbark stanie się ulubionym centrum rozrywki dla mieszkańców Bytomia i całego Śląska. W dawnej maszynowni powstanie siłownia, a okolice budynków kopalnianych zamienią się w alejki do biegania, treningów parkour, czy biegów terenowych. Na elewacji dawnej kotłowni powstanie podświetlana ścianka wspinaczkowa. Zagospodarowany teren stanie się również znakomitym miejscem do organizowania wydarzeń i imprez plenerowych.

Dzięki temu, że okolice budynków zostaną zamienione w interesujące alejki, centrum sportowe będzie atrakcją również dla osób, którym nie po drodze ze sportem. Przyznajcie sami, że spacer w ciekawej okolicy również jest pewną formą aktywności sportowej. Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych w Rozbarku ma szansę stać się miejscem przyjaznym dla każdego mieszkańca Bytomia.

Trzeba przyznać, że opis inwestycji brzmi ciekawie. Po blisko 2 latach przerwy od wydarzeń w przestrzeni publicznej wszyscy są spragnieni różnych form aktywności poza domem. Trzymamy kciuki za szybką realizację projektu!