Dodatkowa komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej: Nowa linia autobusowa M21

Dodatkowa komunikacja miejska w Rudzie Śląskiej: Nowa linia autobusowa M21

Do sieci komunikacyjnej Rudy Śląskiej dodany zostanie nowy element, linia autobusowa oznaczona numerem M21. Autobusy na tej trasie pojawią się na ulicach miasta już w najbliższą sobotę. Trasa nowej linii obejmie takie dzielnice Rudy Śląskiej jak Halemba, Wirek, Nowy Bytom, Chebzie oraz Godula. Co więcej, autobusy z numerem M21 będą kursować także przez miasta Bytom i Mikołów.

Nowo wprowadzona linia metropolitalna M21 dołącza do 32 innych linii oznaczonych literą M. Celem stworzenia tych linii jest poprawa dostępności publicznego transportu oraz usprawnienie podróży dla mieszkańców i gości tego rejonu.

Podróże linią M21 umożliwią przejazd przez różne dzielnice Rudy Śląskiej, a także miasta Bytom i Mikołów. Przejazd tą linią oferuje możliwość przesiadki na przystanku „Mikołów-Wygoda Skrzyżowanie”, skąd można kontynuować podróż linią metropolitalną M18 w kierunku Gliwic i Tychów.

Schemat kursowania nowej linii zakłada jej funkcjonowanie w dni powszednie, z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu. Poza tym okresem oraz w weekendy autobusy linii M21 będą pojawiać się na przystankach co godzinę. Warto dodać, że jest to linia pospieszna, co oznacza, iż autobusy tej linii nie zatrzymują się na wszystkich przystankach. Czas kursowania linii M21 zostanie rozłożony od wczesnych godzin porannych do późno wieczorem.

Wprowadzenie nowej linii autobusowej niesie ze sobą konieczność dostosowania się do zmian przez pasażerów. Władze miasta zalecają sprawdzenie aktualnych godzin kursowania pozostałych linii autobusowych, które mogły ulec zmianie.