Foodtruck z Bytomia serwuje najlepsze potrawy w kraju!

Foodtruck z Bytomia serwuje najlepsze potrawy w kraju!

Kilka dni temu w Kielcach odbył się krajowy plebiscyt w ramach European Street Foods Awards, w którym zwycięzcą został foodtruck z Bytomia „Centralne Biuro Smaku”. Właściciele kuchni na kółkach Jarosław Śliwka i Marcin Sklorz są niezwykle zadowolony ze swojego osiągnięcia i mają nadzieję, ze w przyszłym roku będą mogli powalczyć o pierwsze miejsce w wielkim finale europejskim.

W tegorocznym European Street Foods Awards udział brały 33 foodtrucki z różnych regionów Polski, z których pięć najlepszych zakwalifikowało się do finału krajowego. Wielki finał odbył się w zeszły weekend podczas Street Food Polska Festival w Kielcach. Pierwsze miejsce zajął bytomski foodtruck „Centralne Biuro Smaku”, a kolejno po nim foodtrucki „Złote Paluchy Churros”, „Chilimoosefood”, „Syty Wół” i „Ur’Tacos”.

Wybór najlepszego food trucka w Polsce przypadł jury konkursu, w którym zasiadali Aleksandra, Chłodnicka, Michał Górnicz, Dawid Józefiowak, Michał Skoczek i Paweł Marynowski. Foodtruck Jarosława Śliwki okazał się najsmaczniejszym wyborem nie tylko wśród jury, ale również głosujących w konkursie smakoszy, którzy przyznali mu nagrodę „People choice”. Na co dzień foodtruck znajduje się pod kierownictwem Jarosława Śliwki i Marcina Sklorza, którzy znani są już z występów w programie „Top Chef”.

„Centralne Biuro Smaku” serwuje nietypowe, ale za to bardzo pyszne połączenie kuchni śląskiej z azjatycką. Można tutaj zakosztować dań przyrządzanych na wzór koreański i japoński, które niosą ze sobą wyraźne akcenty tradycyjnej kuchni śląskiej. Jednym z największych hitów bytomskiego foodtrucka jest grillowana kaczka po koreańsku w czarnej bułce i sajgonki ze strusiem.

Jarosław Śliwka i Marcin Sklorz mieli wziąć udział w tegorocznym wielkim finale europejskim. Jednakże z powodu szerzącej się pandemii i różnych obostrzeń w niektórych krajach Europy wielki finał 2021 został przesunięty na przyszły rok. Jednak obydwaj panowie otrzymali „zieloną kartę wstępu”, dzięki której mają zagwarantowaną wejściówkę na przyszłoroczny finał.