Główna modernizacja linii kolejowej i stacji PKP: szansa na łatwiejsze połączenia

Główna modernizacja linii kolejowej i stacji PKP: szansa na łatwiejsze połączenia

Remont linii kolejowej numer 131, biegnącej z Chorzowa Batorego przez Bytom do Nakła Śląskiego, oraz odnowienie dworca PKP są jednymi z kluczowych projektów inwestycyjnych w regionie. Prace te mają znaczne znaczenie nie tylko dla przewozu towarów, ale również dla komunikacji pasażerskiej – takie jest stanowisko Michała Biedy, zastępcy prezydenta Bytomia. Zdaniem wiceprezydenta, modernizacja ta otwiera drzwi do wygodniejszych, szybszych i dogodniejszych połączeń w ramach kolei metropolitalnej i daje możliwość połączenia z lotniskiem międzynarodowym w Pyrzowicach.

Hala peronowa dworca PKP jest obecnie poddana gruntownemu procesowi modernizacji. Prace obejmują piaskowanie, malowanie i czyszczenie konstrukcji stalowej hali peronowej, a jednocześnie trwają prace związane z budową i montażem struktury dla pierwszych ram świetlika. W sumie wykonano już niemal 2200 metrów kwadratowych deskowania na przyszłe pokrycie dachu z blachy cynkowo-tytanowej.

Kolejne etapy prac obejmują montaż okien na świetliku i ścianach szczytowych. Dodatkowo, na jednej ze ścian szczytowych pojawi się nowy, podświetlany diodami LED napis „BYTOM”.