Kierunek GZM: Festiwal mikrowypraw z atrakcjami w Bytomiu
W Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii szykuje się niezapomniane lato. W dniach od 26 do 28 czerwca, region ten stanie się centrum mikroturystyki w Polsce dzięki festiwalowi Kierunek GZM. To największe wydarzenie tego typu w kraju oferuje 265 niepowtarzalnych wypraw, w tym kilka wyjątkowych propozycji w Bytomiu.
Spacer po Bytomiu: Odkrywanie tajemnic
Jedną z atrakcji festiwalu będzie spacer questowy, który odbędzie się 27 czerwca. Pod przewodnictwem Teresy Ebis uczestnicy wyruszą na poszukiwania zaginionego profesora historii sztuki. W trakcie spaceru odkryją miejsca pełne duszy, bogate w ceramiczne ozdoby, które zdobią bytomskie kamienice.
Jak zarezerwować miejsce?
Aby wziąć udział w bytomskim spacerze, należy zarezerwować miejsce. Rezerwacji można dokonać telefonicznie, dzwoniąc pod numer 32 7868220, od 22 czerwca w godzinach od 9.00 do 13.00. Warto się pospieszyć, gdyż liczba miejsc jest ograniczona.
Wieczorne odkrywanie neonów
Wieczorem 26 czerwca miłośnicy historii i estetyki mogą wyruszyć na spacer z Dominikiem Tokarskim. Trasa poprowadzi uczestników przez miejsca, gdzie niegdyś jaśniały neony, które były symbolami lokalnego handlu i usług. Dodatkową atrakcją tego dnia będzie premiera nowego neonu Kierunek GZM na ścianie budynku przy ulicy Chorzowskiej 7.
Gastronomiczne i industrialne eksploracje
Festiwal oferuje również kulinarne przygody oraz industrialne wycieczki. Spacer po śródmieściu z Katarzyną Pachelską pozwoli odkryć najciekawsze lokale gastronomiczne, natomiast Przemysław Jedlecki i Arkadiusz Góra zabiorą uczestników do Elektrociepłowni Szombierki, oferując wyjątkowe spojrzenie na industrialną historię regionu.
Bezpłatne atrakcje i transport
Wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu Kierunek GZM są dostępne bezpłatnie dla uczestników. Ponadto, w trakcie trwania wydarzenia, komunikacja publiczna w metropolii będzie darmowa. Wystarczy samodzielnie wygenerować kupon upoważniający do bezpłatnych przejazdów autobusami, tramwajami i trolejbusami w sieci Transport GZM. Projekt ten jest finansowany przez Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię i ma na celu promowanie mikrowypraw jako formy aktywnej turystyki.
Źródło: Urząd Miejski w Bytomiu
