Kobieca siła w Beceku

Kobieca siła w Beceku

Świetlica Kobiecej Aktywności w Bytomskim Centrum Kultury to prawdziwa siedziba kobiecej siły. BAŚKA, czyli nowa kobieca świetlica to miejsce, w którym będą prowadzone zajęcia twórcze, artystyczne, ale także warsztaty i spotkania. Chodzi o to, aby stworzyć niezwykłą przestrzeń, dla niezwykłych kobiet z okolicy. Nazwa to skrót od Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności, jest to przestrzeń, dzięki której Panie będą mogły realizować swoje pasje, ale także rozmawiać i uwrażliwiać się na problemy innych, czy zdobywać nowe cenne doświadczenia aktywnie spędzając czas.

Nowa, piękna BAŚKA

Prace nad nowym pomysłem trwały od kilku miesięcy. Bytomskie Centrum Kultury posiadało jedną niezagospodarowaną salę, którą przeznaczono pod BAŚKĘ. W pomieszczeniu wcześniej co prawda odbywały się różnego rodzaju spotkania, czy warsztaty, jednak nigdy nie miało jednoznacznej, określonej funkcji. Teraz mieści się w nim Becekowa Autorska Świetlica Kobiecej Aktywności. Rok wcześniej udało się uzyskać dofinansowanie w wysokości dwudziestu pięciu tysięcy złotych do tej inwestycji. Pieniądze przekazała Kulczyk Foundation. Cały projekt finalnie zamknął się w dwudziestu siedmiu tysiącach złotych. 

Dla kobiet od kobiet

Dzięki dotacji udało się wyremontować i umeblować wnętrze, które zdecydowanie zachwyca. Piękne odcienie granatu i błękitu, prostota, a zarazem elegancja bije od tego wnętrza. Jednak mimo niezwykłego stylu, jest to pomieszczenie ciepłe, które zdecydowanie sprawia, że ma się ochotę tutaj usiąść w gronie zaufanych kobiet i spędzić miło czas. Autorką tego niezwykłego projektu jest Małgorzata Szeremeta, natomiast pomysłodawczynią  Katarzyna Lazar, która na co dzień pełni funkcję kierownika działu wniosków i zamówień publicznych  w Bytomskim Centrum Kultury.

Miejsce pełne kobiecej energii

W projekcie wzięły udział między innymi Amazonki Bytom, Piękna Strona Miasta, czy Liga Kobiet Nieobojętnych. Nie tylko zajęcia twórcze będą się odbywać w tym miejscu, ale również spotkania poświęcone kobietom np. dotyczące samobadania piersi. To bardzo ważne, aby przestrzeń była wypełniona kobiecą energią. Tutaj Panie znajdą przestrzeń pełną zaufania i kobiecej siły, dzięki czemu będą mogły się czuć swobodnie, dyskutując na tematy dotykające je, a także realizować się twórczo.