Kulinarne wydarzenie w Bytomiu na rzecz potrzebujących

Kulinarne wydarzenie w Bytomiu na rzecz potrzebujących

Planujesz niedzielne wyjście 2 czerwca 2024 roku? Bytom ma do zaoferowania wyjątkową propozycję. Łącząc kulinarną przyjemność z działalnością charytatywną, miasto zaprasza na plenerową imprezę, która odbędzie się na ulicach Łagiewnik.

Jest coś niezwykle magnetycznego w łączeniu możliwości degustacji różnorodnych potraw z zabawą i festiwalowym nastrojem. Nic więc dziwnego, że takie wydarzenia przyciągają olbrzymie tłumy. Samorząd Bytomia doskonale zdaje sobie z tego sprawę i postanowił zorganizować festiwal, który zadowoli zarówno smakoszy, jak i entuzjastów gotowania.

Ta niebywała propozycja jest częścią obchodów 770-lecia Bytomia. W Łagiewnikach wystartuje Kulinarny Ogień – wydarzenie, które pozwoli uczestnikom podnieść swoje kulinarne doznania na kolejny poziom. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że przede wszystkim liczą się tu smaki, to jednak prawdziwym celem jest pomoc osobom w potrzebie.

Dochód zebrane w ramach Kulinarnego Ognia zostanie przekazany na rzecz dwóch instytucji. Pierwsza z nich to Profilaktyczno-Terapeutyczna Świetlica Środowiskowa im. św. Elżbiety, druga zaś to Związek Górnośląskiego Koła Łagiewniki. Celem jest wsparcie ich cennej działalności społecznej i terapeutycznej, która codziennie przynosi ulgę wielu potrzebującym.