Kulturalny Bytom 2020 – Centrum Sztuki Współczesnej

Kulturalny Bytom 2020 – Centrum Sztuki Współczesnej

Centrum Sztuki Współczesnej Kronika to miejsce, które oferuje mieszkańcom wiele inspirujących wystaw czasowych i stałych. Jeśli będąc w mieście Bytom będziecie mieć czas wolny, warto wybrać się na jedną z kilku ekspozycji, które są dostępne dla każdego odwiedzającego. Różnorodna tematyka oraz inspirujący sposób prezentacji z pewnością przemówi również do turystów, pozwalając na zapoznanie się z historią i kulturą miasta.

Galeria Malarstwa Polskiego – Bytom i Śląsk oczami współczesnych twórców

To pierwsza z kilku propozycji, które są możliwe do zobaczenia w Kronice. To reprezentatywny zbiór malarstwa polskich autorów, zgromadzonego z okresu od początku XIX do końca XX wieku. Wśród licznych dzieł można spotkać te, uznawane na arenie międzynarodowej. Z pewnością cała wystawa jest perełką dla wszystkich, lubujących się w aktualnym malarstwie. Galeria Malarstwa Polskiego po wieloletniej przerwie została otwarta ponownie w 2017 roku. Sama przestrzeń galerii została gruntownie odrestaurowana, dzięki czemu odwiedzający mają zdecydowanie większy komfort i swobodę.

Przyroda Górnego Śląska, czyli czym zachwyca Bytom i okolice?

Ta ekspozycja cieszy się dużą popularnością, gdyż została dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Pokazuje różnorodność natury Śląska, jej zróżnicowanie pod względem roślinności i bogactwa gatunkowego zwierząt. Obecnie ekspozycja podzielona jest na trzy działy, jednak w dalszym ciągu eksperci pracują nad kolejnymi obszarami. To tu, jak nigdzie indziej można podejrzeć zachowania zwierząt w ich naturalnym środowisku, zgodnie z podziałem na pory roku.

Z życia ludu śląskiego XIX i XX wieku – Bytom oczami historii

Kolejną wystawą stałą jest ekspozycja, która doskonale nawiązuje do przeszłości nie tylko miasta, ale i całego Śląska. To najistotniejsze informacje dotyczące życia na wsiach i osiedlach przemysłowych, zlokalizowanych na terenie Śląska. Niecodzienne spotkanie z historią obfituje tu w liczne różnice wynikające z lokalizacji danego społeczeństwa.

Centrum Sztuki Współczesnej jest czynne codziennie, za wyjątkiem poniedziałków. Warto jednak śledzić na bieżąco aktualności, bowiem ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju, godziny otwarcia mogą ulec zmianie.