Lodowisko plenerowe w Parku Kachla zaprasza wszystkich miłośników śliskiej tafli

Lodowisko plenerowe w Parku Kachla zaprasza wszystkich miłośników śliskiej tafli

Z racji tego, że lodowisko plenerowe dostępne jest w Bytomiu jedynie przez kilka miesięcy w roku, wielu mieszkańców miasta niecierpliwie czekało, aż pojawi się na kalendarzu magiczna data 5 grudnia. Tego dnia o godzinie 12:00 lodowisko przyjęło swoich pierwszych gości, oferując doskonałą rozrywkę w łyżwiarskim wydaniu.

Lodowisko plenerowe otwarte zostało w minioną niedzielę o godzinie 12:00 w zabytkowym Parku Kachla. Za atrakcję odpowiada Ośrodek Sportu i rekreacji w Bytomiu, który udostępnił obiekt do publicznego użytku przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku mieszkańcy Bytomia będą mogli się ślizgać w godzinach 16:00-20:45. Natomiast w soboty i niedziele od godz. 9:00 do 20:45.

Wypożyczalnia łyżew i bilety w cenie 5 złotych

Należy też zaznaczyć, że codziennie w godzinach 14:45-16:00 lodowisko będzie nieczynne z powodu przerwy technicznej. Wstęp na obiekt jest płatny. Bilety można zakupić w cenie 5 złotych za 45 minut pobytu na lodowej tafli. Przy lodowisku znajduje się również wypożyczalnia łyżew, gdzie zapłacimy 6 złotych za wypożyczenie łyżew, 7 złotych za ostrzenie i 1 złoty za skorzystanie z szatni.

Bytom nie zapomina też o zorganizowanych grupach dzieci i młodzieży, które w dni robocze mogą korzystać z lodowiska w godzinach 8:00-14:45. Decydując się na wizytę w zorganizowanej grupie, należy najpierw ustalić szczegóły z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego w Bytomiu, a podczas wyprawy na lodowisko mieć przy sobie ważną legitymację szkolną.