Muzeum Górnośląskie Bytom zaprasza

Muzeum Górnośląskie Bytom zaprasza

Bytom po raz kolejny zaskakuje mieszkańców. Niecodzienna wystawa, której otwarcie przełożono na 10 listopada o godz. 17 to zestawienie dwóch przeciwieństw. „Pomiędzy magią a religią” przeniesie odwiedzających w interesującą podróż – świat zdominowany przez osoby wierzące w Boga i jemu poddane, oraz ten, w którym w razie potrzeby ludzie posiłkują się magią i zabobonami.

Niecodzienna wystawa, którą proponuje Bytom

Propozycja wystawy porusza z pewnością ważne dla człowieka obszary. Skłania do refleksji, wywołuje zadowolenie bądź wzburzenie. Sama ekspozycja zostanie podzielona kilka części, z których każda będzie się przeplatała. Zainteresowani dowiedzą się więc wiele na temat dawnych wierzeń, które będą mogli zestawić z współczesnymi propozycjami. Obok przedmiotów związanych z dawną magią, zostaną zaprezentowane również te współczesne jak karty tarota. Pomysł wydaje się nad wyraz interesujący, tym bardziej, iż Muzeum w Bytomiu znane jest z naprawdę dobrych wystaw, zbierających pozytywne opinie.

Ze względu na obecną sytuację z pandemią, wystawa będzie miała swoje oficjalne otwarcie w internecie. Mamy jednak nadzieję, iż w połowie listopada każda zainteresowany będzie mógł ją odwiedzić nie tylko w sposób wirtualny. Tym bardziej, iż jest ona dość obszerną ekspozycją, która będzie dostępna dla zwiedzających aż do 30 marca 2021 roku.