Nabór do bytomskiej Szkoły Muzycznej

Nabór do bytomskiej Szkoły Muzycznej

Ruszyła rekrutacja do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Bytomiu. Jest to szczególnie istotna informacja dla rodziców oraz ich utalentowanych dzieci, które pragną rozwijać swoje umiejętności muzyczne, a także śpiew. Rekrutacja, która trwa do 21 maja, skierowana jest przede wszystkim do dzieci podziwiających instrumenty, uwielbiających śpiew oraz zabawę przy muzyce. Szkoła muzyczna swoje podwoje otwiera dla chętnych, a żeby złożyć wniosek rekrutacyjny, konieczne jest wysłanie go do szkoły drogą pocztową. Rozważając wybranie tej szkoły, warto zapoznać się z osiągnięci tej placówki edukacyjnej.

Czego uczy Szkoła Muzyczna w Bytomiu?

Bytomska szkoła muzyczna swoją ofertę kieruje do dzieci i młodzieży, proponując im naukę na wielu instrumentach muzycznych. Wśród nich znajduje się oczywiście fortepian, instrument patrona szkoły, czyli Fryderyka Chopina. Oprócz tego typu instrumentów dzieci z powodzeniem będą mogli ćwiczyć swoje umiejętności w grze na akordeonie, klawesynie, altówce, skrzypcach oraz wiolonczeli. Co więcej, w ofercie edukacyjnej znajduje się również gitara, kontrabas, harfa, a nawet perkusja. Miłośnicy instrumentów dętych z pewnością ucieszą się na myśl o możliwości grania na flecie, oboju, fagocie, saksofonie, klarnecie, trąbce, tubie, waltorni oraz puzonie. Na tym nie kończy się oferta edukacyjna szkoły muzycznej.

Składanie wniosku do Szkoły Muzycznej

Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Bytomiu do potencjalnych uczniów kieruje również wyjątkową możliwość kształcenia słuchu, a także uczestniczenia w lekcjach w klasie wokalu. W ramach tej klasy ćwiczony byłby śpiew klasyczny, który bezpośrednio można potem wykorzystać przy staraniu się o dostanie do wielu Akademii Muzycznych rozsianych w całym kraju. Wniosek o przyjęcie ucznia do Ogólnokształcącej szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Bytomiu można składać poprzez wypełnienie dokumentów i wysłanie ich na adres mailowy szkoły. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie szkoły muzycznej w zakładce rekrutacja.

Jeden komentarz o “Nabór do bytomskiej Szkoły Muzycznej

Comments are closed.