Największa zewnętrzna ściana wspinaczkowa w kraju otwarta w Bytomiu

Największa zewnętrzna ściana wspinaczkowa w kraju otwarta w Bytomiu

W Bytomiu, na terenie Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych SKARPA BYTOM, entuzjaści wspinania mogą cieszyć się największą zewnętrzną sportową ścianą wspinaczkową w Polsce. Obiekt ten, o imponującej wysokości przekraczającej 20 metrów, oferuje użytkownikom nie tylko doznania sportowe, ale również malowniczy widok na panoramę miasta z jego szczytu.

Nowy obiekt wspinaczkowy powstał na miejscu dawnego komina kopalni „Rozbark”. Od pewnego czasu mieszkańcy Bytomia mieli możliwość obserwować postęp prac budowlanych – nowa konstrukcja, górująca nad miastem swoją 20-metrową wysokością, jest dobrze widoczna z ulicy Chorzowskiej. Inwestycja kosztowała prawie 2 miliony złotych, a jej realizację wsparły Ministerstwo Sportu i Gmina Bytom, które dołożyły się po równo, przeznaczając na ten cel po 680 tys. złotych.

Niezaprzeczalnie największa zewnętrzna ściana wspinaczkowa w Polsce stanowi teraz atrakcję Bytomia. Osiągająca wysokość 20 metrów konstrukcja zapewnia zapierający dech w piersiach widok na miasto, co dodatkowo potęguje emocje związane z wspinaczką.