Natura bliżej dzieci – Bytom edukuje najmłodszych

Natura bliżej dzieci – Bytom edukuje najmłodszych

Mało kto wie, że od 2002 roku w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa. Tradycja zaczerpnięta ze Stanów Zjednoczonych ma za zadanie edukować najmłodszych w zakresie otaczającej przyrody. Bytom dokłada wszelkich starań, aby jak najwięcej dzieci dowiedziało się o pozytywnym aspekcie sadzenia drzew.

W ramach akcji, która odbyła się 26 października najmłodsi z Przedszkola Miejskiego nr 63 posadzili drzewo. Nie było to jednak zwykłe sadzenie, gdyż dzieci dowiedziały się wiele istotnych a zarazem ciekawych informacji o roślinności produkującej tlen. W samo wydarzenie zostali zaangażowani pracownicy Wydziału Inżynierii Środowiska UM oraz Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Bytomiu. Ma to bezpośredni związek z drugą już akcją nasadzania roślinności, odbywającą się w mieście.

Warto przypomnieć, iż na wiosnę tego roku pojawiło się blisko 182 sadzonek drzew. W planach na grudzień tego roku planowanych jest kolejnych kilkadziesiąt nasadzeń, różnorodnej roślinności w obrębie całej miejscowości. Takie akcje mają szczególne znaczenie na Śląsku, gdzie jak wiadomo przemysł zrobił ogromne spustoszenie. Bytom jest jednak miastem dbającym o tereny zielone, co uwidacznia się w wielu projektach przyjaznych środowisku. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku Dzień Drzewa zostanie zainagurowany w większości placówek. Informacje o tym, jak funkcjonuje otaczające środowisko, czego potrzebują do życia drzewa czy na jakie organizmy mają wpływ jest kluczową wiedzą na etapie przedszkolnym.