Nietrzeźwy mężczyzna przetrzymywał swoją partnerkę w samochodzie

Nietrzeźwy mężczyzna przetrzymywał swoją partnerkę w samochodzie

W środę wieczorem na policję zadzwoniła roztrzęsiona kobieta, twierdząc, że jej siostra została uwięziona w samochodzie przez swojego partnera. Policjanci szybko wszczęli dochodzenie w tej sprawie, włączając do działań funkcjonariuszy z Bytomia i Rudy Śląskiej.

Do zdarzenia doszło 13 października w godzinach wieczornych w Rudzie Śląskiej. Dyżurny policji otrzymał zgłoszenie od kobiety, która poinformowała, że jej siostra jest zamknięta w samochodzie ze swoim partnerem, który nie chce jej wypuścić i przetrzymuje ją siłą. Podała również numer telefonu swojej siostry.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej asp. szt. Arkadiusz Ciozak poinformował, że funkcjonariusze zadzwonili do przetrzymywanej dziewczyny, która oznajmiła, że wszystko jest w porządku. Jednak w tle mundurowi usłyszeli męski głos grożący dziewczynie, że żarty się skończyły i zaraz może stracić rękę i nos.

W pewnym momencie mężczyzna zabrał jej telefon i oznajmił policjantom, że dziewczyna jest pełnoletnia i sama może podejmować decyzje. Dodał też, że jej siostra celowo wyolbrzymiła całą sytuację i nie jest potrzebna interwencja policji.

Pijanemu mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia

Po godzinie 23:00 kobieta ponownie zadzwoniła na komendę, informując, że jej siostra właśnie podjechała pod dom ze swoim partnerem. Na miejsce niezwłocznie wysłano jednostki policyjne, aby wyjaśnić szczegóły zdarzenia. Okazało się, że doszło między nimi do kłótni, a dziewczyna jest cała i zdrowa.

Niemniej jednak jej partner – 23-letni mieszkaniec Bytomia – przysporzył sobie sporo kłopotów. Na miejscu policjanci zafundowali mężczyźnie test na trzeźwość alkomatem, który wykazał w jego organizmie 1,7 promila alkoholu. Okazało się, że 23-latek prowadził pojazd w stanie nietrzeźwym, w związku z czym mundurowi zabrali jego prawo jazdy. Mężczyźnie grozi teraz wysoka grzywna i do 2 lat pozbawienia wolności.