Norweg pod zarzutem naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego na lotnisku w Pyrzowicach

Norweg pod zarzutem naruszenia nietykalności funkcjonariusza publicznego na lotnisku w Pyrzowicach

W Pyrzowicach, na miejscowym lotnisku, Straż Graniczna zatrzymała obywatela Norwegii, który musi teraz stawić czoło oskarżeniom o naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego. Ten sam mężczyzna wcześniej nie został dopuszczony na pokład samolotu lecącego do Madera, ze względu na swoje nieodpowiednie zachowanie oraz stan psychofizyczny. Podczas interwencji strażnik graniczny został kopnięty przez owego pasażera.

Ten incydent miał miejsce we wtorek, 12 grudnia. Gdy funkcjonariusze Straży Granicznej patrolowali otwartą dla publiczności strefę Katowice Airport przy terminalu A, zauważyli pracownika portu lotniczego towarzyszącego osobie, która wydawała się być silnie pobudzona i gwałtownie gestykulowała. Mężczyzna ten nie tylko intensywnie gestykulował rękoma, ale także prowadził rozmowę w podniesionym tonie.

Funkcjonariusze zdecydowali się natychmiast interweniować w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikowi portu oraz utrzymania porządku publicznego. Po dotarciu na miejsce, pracownik lotniska poinformował ich, że mężczyzna, który znajdował się w jego towarzystwie, to pasażer, obywatel Norwegii. Ze względu na jego stan psychofizyczny i nieodpowiednie zachowanie wobec personelu naziemnego, nie pozwolono mu na wejście na pokład samolotu do Madera – podała oficjalna informacja od przedstawicieli oddziału śląskiego Straży Granicznej.