Nowy system opłat za korzystanie z parkingu w centrum handlowym Agora Bytom

Nowy system opłat za korzystanie z parkingu w centrum handlowym Agora Bytom

Pierwszego lutego wprowadzane są nowe zasady dotyczące parkowania w centrach handlowych Agora Bytom. Zmiany te są obowiązujące zarówno w dni powszednie jak i weekendy.

W dni robocze, od poniedziałku do piątku, za korzystanie z parkingu płacimy dopiero od drugiej godziny. Pierwsza godzina jest bezpłatna, natomiast za drugą godzinę trzeba zapłacić 1 złoty. Od trzeciej godziny w górę koszt wynosi już 3 złote.

Podczas weekendów, to znaczy w soboty i niedziele, pierwsza godzina pozostaje darmowa, ale każda kolejna kosztuje już 1 złoty.

Klienci niektórych placówek mają jednak uprzywilejowany dostęp do parkingu. Ci, którzy odwiedzają Cinema City, Fabrykę Formy czy Profilingua, mają do dyspozycji aż 4 godziny bezpłatnego parkowania. Dla klientów Pin-Up! przewidziane są 2 godziny darmowego postoju. Osoby korzystające z usług Lulu Kraina Odkrywców, przy zakupie karnetu bez limitu, mogą zostawić auto na parkingu przez 2 godziny i 15 minut bez dodatkowych opłat. Ważne jest jednak zarejestrowanie biletu parkingowego u danego najemcy.

Centrum handlowe Agora Bytom posiada 800 miejsc parkingowych, lokalizowanych przy ulicach Kwietniewskiego, Jainty i Webera. Parking cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko klientów centrum, ale również osób pozostawiających tu swoje pojazdy, szczególnie że do tej pory w weekendy parkowanie było bezpłatne.

Podobną decyzję o wprowadzeniu opłat za parkowanie podjęło także Silesia City Center. W dni robocze parking jest tam bezpłatny do 3 godziny, natomiast w weekendy można korzystać z niego bez dodatkowych opłat.