Opera Śląska zaprasza na wyjątkowy koncert ukraińskich artystów

Opera Śląska zaprasza na wyjątkowy koncert ukraińskich artystów

Już 26 marca w Operze Śląskiej w Bytomiu odbędzie się uroczysty koncert pn. „Opera Śląska dla Ukrainy”, podczas którego będzie można posłuchać jednych z najpiękniejszych arii operowych. Na scenie opery pojawią się najbardziej utalentowani artyści z Ukrainy, w tym takie nazwiska jak Natalia Stepanyak, Stanislav Kuflyuk, czy Ruslana Koval.

Sala Koncertowa im. Adama Didura w Bytomiu organizuje nie lada gratkę dla wszystkich miłośników arii operowych. W sobotę, 26 marca, o godzinie 18:00 odbędzie się tutaj unikalne wydarzenie muzyczne, na którym zostaną zaprezentowane jedne z najsłynniejszych arii operowych, pieśni i utworów ukraińskich. Deski Opery Śląskiej zaszczycą m.in. takie ukraińskie talenty jak Stanislav Kuflyuk, Maria Berezovska i Ruslana Koval.

Jak twierdzą organizatorzy wydarzenia, jest to znakomita okazja, aby okazać Ukrainie wsparcie również na płaszczyźnie kulturowej. Celem koncertu „Opera Śląska dla Ukrainy” jest nie tylko udzielanie wsparcia duchowego. Jest to również doskonały moment na zorganizowanie prawdziwej pomocy.

Faktem jest, że Opera Śląska w Bytomiu od samego początku ataku wojsk rosyjskich na suwerenną Ukrainę wspiera uchodźców wojennych, oferując noclegi i zapewniając wsparcie m.in. w zakresie żywności oraz środków do higieny osobistej.

Ukraiński koncert w najlepszym wydaniu

Podczas koncertu całości będzie dopełniać ukraińska orkiestra, chór i fortepian. Orkiestrą będą dyrygować Yaroslav Shemet i Lyuba Serganyuk. Natomiast dyrygentami chóru będą Lyuba Serganyuk i Katerina Drobit. Za fortepianem zasiądą takie osobistości jak Roman Marchenko, Sofiia Marchenko i Larisa Czaban.

Zyski z koncertu zostaną przeznaczone na wsparcie dla rodzin artystów ze Lwowa, którzy w dalszym ciągu przebywają na Ukrainie. To wsparcie finansowe jest możliwe dzięki fundacji Towarzystwo Miłośników Lwowa w Bytomiu.

Możesz też zerknąć na gorliceinfo.pl i sprawdzić świetne koncerty w mieście i okolicy.