Oszustwa na "policjanta" nadal plagą Bytomia – 92-latek najnowszą ofiarą

Oszustwa na "policjanta" nadal plagą Bytomia – 92-latek najnowszą ofiarą

W Bytomiu ludzie nie mogą spać spokojnie, ciągle na celowniku oszustów działających metodą na tak zwanego policjanta. W ubiegłym tygodniu, sprytni przestępcy skutecznie oszukali 92-letniego mieszkańca miasta, który zdecydował się przekazać im pokaźną sumę gotówki. Wskutek tego incydentu, lokalna policja zdecydowała się ponownie przypomnieć społeczności, że prawdziwi stróże prawa nigdy nie będą żądać od obywateli pieniędzy w ramach ich służby.

Mimo wielu ostrzeżeń wydanych przez Policję dotyczących ostrożności podczas rozmów telefonicznych z osobami twierdzącymi, że są funkcjonariuszami policyjnymi, prokuratorami bądź pracownikami banków czy innych instytucji, złodzieje nadal znajdują sposób na manipulowanie swoimi ofiarami. Często jest to tak skuteczne, że ofiary oddają oszustom zasoby, które zgromadziły przez całe swoje życie.

Przeszły tydzień w Bytomiu pozostawił gorzki smak niesprawiedliwości. Miasto zostało znowu zaatakowane przez oszustów, którzy wykorzystali metodę na tzw. policjanta. Ich najnowszą ofiarą stał się 92-letni obywatel, który tak bardzo uwierzył w ich kłamstwa, że bez wahania przekazał im swój majątek.

Przestępcy są dobrze świadomi rosnącej liczby osób znających ich metody działania. W związku z tym starają się dostosować i często zmieniają swoje techniki. Wynajdują nowe pomysły i sytuacje, które przedstawiają swoim ofiarom. Mimo to, najczęściej nadal korzystają z dobrze im znanej metody oszustwa „na policjanta” lub pracownika banku.