Podsumowanie minionego roku w Bytomiu

Podsumowanie minionego roku w Bytomiu

Za nami trudny rok oraz nowe plany na nadchodzący 2023.

Przyszedł czas na podsumowanie minionego roku w Bytomiu oraz przywitanie Nowego Roku, który jak się okazuje jest pełny planów. Miniony rok dla wszystkich mieszkańców Bytomia był trudny, ponieważ wielu z nas zapamięta wybuch wojny na Ukrainie oraz masową ucieczkę jej mieszkańców do Polski oraz innych państw europejskich.

W minionym roku mieszkańcy Bytomia żyli także innymi wydarzeniami jak np. powstałym klaserem energii, boiskiem w Rozbarku, placami zabaw w przedszkolach powstałych w ramach BO Bytom, otwartym centrum wolontariatu, rozpoczęciem remontu sceny Opery Śląskiej, otwarciem rolkowiska, galą boksu zawodowego, otwarciem kawiarenki w Parku Kachla, rewitalizacją kina Gloria. Cieszono się także z występu gwiazd: Kasi Moś, Patrycji Markowskiej, O.S.T.R, Blue Cafe, C-Boola.

Co nowego w planach na Nowy Rok? W 2023 roku zaplanowano przebudowę ulicy Frycza Modrzewskiego oraz przebudowę ulicy Nickla wraz ze skrzyżowaniem z ulicą Daleką w Bytomiu. Odbędzie się również rewitalizacja Kolonii Robotniczej w Bytomiu-Bobrku. Wiadomo już, że na wszystkie inwestycje w 2023 roku zaplanowano ponad 167 milionów złotych.