Półfinał Młody Muzyk Roku i Bytom w walce!

Półfinał Młody Muzyk Roku i Bytom w walce!

Takimi informacjami warto się dzielić. Młody kontrabasista, który jest uczniem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. F.Chopina w mieście Bytom, został półfinalistą prestiżowego konkursu „Młody Muzyk Roku 2020”.

Pierwszy półfinał za nami, a w nim Bytom i zdolny człowiek

Mówiąc o tym konkursie warto wspomnieć, iż jest on skierowany do młodych muzyków – uczniów szkół II stopnia, którzy już mają na swoim koncie jakieś osiągnięcia. Co ważniejsze, muszą oni grać na jednym z instrumentów klasycznych. Pierwszy półfinał miał już swoje miejsce. Był również transmitowany przez stację TVP Kultura. Wśród półfinalistów znalazł się Grzegorz Marcinkowski, kontrabasista reprezentujący Bytom. Druga część półfinału odbędzie się 25 października. To właśnie pod jej koniec wystąpi jury, który przedstawi ostateczne wyniki, a także finalistów konkursu.

Kim właściwie jest Grzegorz Marcinkowski reprezentujący Bytom?

Bardzo zdolny, młody artysta, który muzykę ma we krwi. Pierwszym instrumentem, na którym zaczął grać w wieku pięciu lat były skrzypce. Później zamienił je na kontrabas. Należy do jednych z nielicznych młodych muzyków miasta, którzy mogą w swoim niedługim doświadczeniu pochwalić się tak bogatym dorobkiem artystycznym. Za swoje wybitnie osiągnięcia otrzymał stypendium miasta „Młode Talenty”, Nagrodę Prezydenta miasta Bytomia oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To wybitny talent, który ostatnio odbył turnee po Danii i Niemczech w towarzystwie orkiestry pod batutą Stephena Ellery’ego.