Prace wykończeniowe w parku handlowym S1 na finiszu

Prace wykończeniowe w parku handlowym S1 na finiszu

Znajdujący się w miejscu byłego hipermarketu Tesco, park handlowy S1 jest teraz na ostatnim etapie prac wykończeniowych. Klienci mogą już odwiedzić niektóre sklepy, a reszta z nich będzie uruchamiana stopniowo w ciągu najbliższych tygodni.

Rok temu, w marcu, rozpoczęto prace rozbiórkowe starej hali hipermarketu i przylegającej do niej stacji benzynowej, które znajdowały się przy ulicy Chorzowskiej 86. Zdemontowano tylko część budynków, a z pozostałej części stworzono nową zabudowę w kształcie litery L. Po drugiej stronie parkingu powstał zupełnie nowy budynek. W rezultacie, powstała powierzchnia dla 18 dużych sklepów. Za ten projekt odpowiada niemiecka firma Saller Polbau, znana z inwestowania w wiele retail parków na terenie Polski.

Mimo że najbardziej intensywne prace budowlane już się zakończyły, pracownicy nadal wykonują drobne prace wykończeniowe wewnątrz lokali. Nie planuje się oficjalnego otwarcia całego centrum handlowego – sklepy będą otwierane sukcesywnie w ciągu najbliższych tygodni. Niektóre z nich już działają, jak na przykład apteka „Dbam o Zdrowie”, która jest pierwszym punktem handlowym otwartym przy Chorzowskiej, i znajduje się na skraju kompleksu, od strony Selgrosa. Kolejny sklep, Action, otworzył swoje drzwi dla klientów 25 kwietnia – jest to trzeci punkt tej holenderskiej sieci w naszym mieście.