Przebudowa ulicy Piekarskiej w Bytomiu wchodzi w decydującą fazę

Przebudowa ulicy Piekarskiej w Bytomiu wchodzi w decydującą fazę

Na większości odcinków na ulicy Piekarskiej, prace budowlane przybliżają się do końca, z zaawansowanymi etapami dotyczącymi układania ostatecznej warstwy asfaltu, instalacji znaków drogowych oraz finalizacji prac brukarskich i wykończeniowych. Zgodnie z planem, już w październiku przewiduje się rozpoczęcie pierwszych przejazdów technicznych tramwajów, a początkiem listopada możliwe będzie ponowne uruchomienie ruchu tramwajowego.

Zastępca prezydenta Bytomia, Michał Bieda, nie kryje zadowolenia z postępów prac na ulicy Piekarskiej. Podkreśla, że ulica ta zyskuje nowe oblicze, a na większości jej odcinków trwają już ostatnie prace budowlane. Wskazuje na nowo zainstalowane oświetlenie oraz perony wiedeńskie, które są już widoczne w rejonie cmentarza Mater Dolorosa. Prace dotyczą również montażu sygnalizacji świetlnej na niektórych skrzyżowaniach.

Bieda informuje także o nadchodzących przejazdach technicznych tramwajów. Wyjaśnia, że zgodnie z ustaleniami ze spółką Tramwaje Śląskie, pierwszy taki przejazd planowany jest po 20 października na nowo wyremontowanym torowisku. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, uruchomienie linii tramwajowej dla pasażerów będzie możliwe jeszcze przed dniem Wszystkich Świętych – dodaje wiceprezydent Bytomia.