Przedszkolaki z Bytomia odwiedziły Komendę Miejską Policji i spotkały maskotkę Śląskiej Policji

Przedszkolaki z Bytomia odwiedziły Komendę Miejską Policji i spotkały maskotkę Śląskiej Policji

Dzisiejszy dzień nie przyniósł tylko codziennej rutyny dla Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu, inspektora Andrzeja Brzozowskiego. Do komendy zawitały bowiem przedszkolaki z placówki przy ulicy Czarnieckiego. Wizyta ta miała na celu rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zasad bezpieczeństwa oraz uświetnienie policyjnej choinki, do dekoracji której najmłodsi przystąpili z wielkim entuzjazmem. Ale to nie wszystko – jako dodatkową atrakcję dla dzieci przygotowano spotkanie z Sznupekiem, ukochanym psem-symbolem śląskiej Policji.

Dzieci z przedszkola przy ulicy Czarnieckiego miały okazję odwiedzić Komendę Miejską Policji w Bytomiu, gdzie mogły lepiej poznać funkcjonowanie służb mundurowych. Każde z dzieci miało okazję posłuchać cennych rad dotyczących bezpiecznego poruszania się po drogach i unikania potencjalnych zagrożeń. Podczas prelekcji na temat bezpieczeństwa, wielką uwagę poświęcono znaczeniu odblasków, które odgrywają kluczową rolę dla bezpiecznego poruszania się pieszym po drodze.

Po cennej lekcji bezpieczeństwa przyszedł czas na świąteczną atmosferę – wspólne ozdabianie „policyjnej choinki”. Do tej zabawy zaangażowali się nie tylko najmłodsi, ale również Komendant Miejski Policji, inspektor Andrzej Brzozowski wraz ze swoim zastępcą, młodszym inspektorem Damianem Radziejowskim. Na koniec odwiedzin czekała na dzieci słodka niespodzianka oraz spotkanie z maskotką śląskiej Policji, psem Sznupekiem. Radość, jaką wywołało pojawienie się psa, była ogromna. Przy okazji pożegnania, mundurowi wręczyli dzieciom odblaski i słodkie upominki.