Rekrutacja do bytomskich przedszkoli

Rekrutacja do bytomskich przedszkoli

Rodzice zainteresowani zyskaniem miejsca dla dzieci w przedszkolach w nadchodzącym roku szkolnym koniecznie powinni wypełnić specjalny wniosek. Zgodnie z informacją z 23 marca, termin rekrutacji został przedłużony aż do 9 kwietnia. Co więcej, trudna sytuacja epidemiczna sprawiła, że zapisy obowiązują w formie elektronicznej. Zainteresowani rodzice powinni zalogować się do przygotowanego systemu, a następnie powinni wypełnić przygotowany dla nich wniosek. Warto zauważyć, że zdecydowanie jest z czego wybierać.

Ile jest miejsc wolnych?

Na rok szkolny 2021/2022 przewidziano około 4,5 tysiąca miejsc łącznie aż w 41 miejskich przedszkolach. Wzorem lat ubiegłych, pierwszeństwo w przyznawaniu miejsc będą miały dzieci kontynuujące wychowanie przedszkolne w konkretnej publicznej placówce. Pozostałe miejsca będą przeznaczone dla tych dzieci, których zgłoszenia zostaną wypełnione za pomocą elektronicznej rekrutacji. Tu jednak pamiętać należy o tym, że obowiązują konkretne ograniczenia, które w pierwszej kolejności mają na celu dotarcie do 6-latków.

Dla kogo przedszkola?

Dla gminy Bytom najważniejsze jest stworzenie takich warunków, w których możliwa będzie przede wszystkim realizacja rocznego przygotowania przedszkolnego w przypadku 6-latków. W dalszej kolejności oferta kierowana jest do pięcio-, cztero- i trzylatków, którzy mają ustawowe prawo do przebywania w przedszkolu. Władze miasta przewidują, że jeśli po przyznaniu miejsc dla dzieci z przedziału od 3 do 6 lat zostaną wolne miejsca, starać się o nie będą mogli rodzice 2,5-latków. Warto pamiętać o tym, że we wniosku, który można złożyć do 9 kwietnia, wpisać można maksymalnie trzy przedszkola.

Pomoc pracowników i terminy wyników

Władze gminy uwzględniły również fakt, że nie każdy rodzic ma dostęp do komputera z Internetem. Właśnie dla takich osób przewidziana jest pomoc ze strony pracowników przedszkoli. Pamiętając o obowiązującym reżimie sanitarnym, wystarczy udać się do placówki, w której w pierwszej kolejności chcemy umieścić naszą pociechę. Wyniki rekrutacji zostaną opublikowane 12 maja, a ewentualna rekrutacja uzupełniająca będzie trwała od 29 maja aż do 5 czerwca.

Jeden komentarz o “Rekrutacja do bytomskich przedszkoli

  1. Jak co roku wyścig o miejsce…masakra kiedyś nie było takich problemów

Comments are closed.